Życzliwe przedszkolaki

21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. To niezwykłe święto pojawiło się w naszym kalendarzu po raz pierwszy. Aby mały człowiek wyrósł na dużego, wrażliwego człowieka trzeba od najmłodszych lat uczyć go wrażliwości na potrzeby innych. W tym roku wychowawcy grup przedszkolnych przybliżyli dzieciom problem bezdomnych zwierząt. Wspólnie zebraliśmy karmę dla podopiecznych Schroniska dla Psów w Sokołowie Podlaskim. 22 listopada do przedszkola przyjechał p. Szymon Leśniczuk - z Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta w Sokołowie Podlaskim. Dzieci dowiedziały się, że w schronisku znajdują się pieski, które czekają na nowych właścicieli. Na koniec przedszkolaki przekazały karmę dla piesków.

L. Wierzbicka